Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Penziony » Česká republika » Českomoravská Vysočina » Střítež pod Křemešníkem

Hledat

Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Vybavení objektu:


Sport:
Koupání
Lyžování

Penziony Střítež pod Křemešníkem


Naše nabídka rodinných penzionů zahrnuje penziony a menší hotely, kde se setkáte s osobním přístupem a příjemnou domácí atmosférou. Pokud tedy hledáte kompromis mezi absolutním soukromím v chatě a spíše neosobní povahou větších hotelů, penziony jsou pro Vás jako stvořené. Ať už jste rodina s dětmi, manželský pár či skupinka přátel, prožijte pohodovou dovolenou v některém z rodinných penzionů z naší nabídky!

Vaše kritéria:
1 objektů
počet na stránce: řazení:
Fantastické 9,4Podle 12 hodnocení
 
Max. kapacita: 30
3 l. ZELENÝ pokoj s přísl. a možn. 1 přist.
UKÁZAT CENU
4 l. ŽLUTÝ pokoj s příslušenstvím
UKÁZAT CENU
zobrazeny objekty 1-1   

Informace o místě Střítež pod Křemešníkem

Střítež pod Křemešníkem

Obec Střítež pod Křemešníkem se nachází v okrese Pelhřimov. První písemná zmínka o obci je z roku 1379. Obec se nachází v regionu Pelhřimovsko. Region nazývaný také branou vysočiny či krajem mezi třemi vrchy se nachází celý v provincii Česká vysočina a to v její části Česko-moravská subprovincie a její oblasti - Českomoravská vrchovina. Ta se zde dělí na dva celky - Křemešnická a Křižanovská vrchovina. Kraj hlubokých lesů, čistých vodních ploch a neporušené přírody, která láká turisty k dlouhým procházkám, v létě k odpočinku u vody a v zimě k jízdě na běžkách neporušenými sněhovými pláněmi. Oblast je charakteristická čistou přírodou, klidnými a málo navštěvovanými lesy. Na území regionu nezasahují velkoplošná chráněná území, můžete navštívit oblasti s menšími chráněnými památkami. Například přírodní rezervaci Křemešník - poutní místo s kostelem Nejsvětější Trojice a s rozhlednou, NPP je na Jankovském potoku. Přírodní rezervace jsou Křemešník,Rybník Pařez,Údolí potoka u Dolské myslivny,Hrachoviště,Krčil,Rybník Starý,Čermákovy louky,Kladinský potok,U Milíčovska,V Mezence,Nový rybník, V Lísovech. Přírodní památky jsou Rašelinná louka u Proseče-Obořiště,U Bezděčína,Ivaniny rybníčky,Kejtovské louky,Rašeliniště u Vintířova,Pstruhovec,Stržená hráz,Huťský potok. Severně od Humpolce vede naučná stezka Březina kolem zříceniny hradu Orlík. Velmi zajímavá jsou údolí řek na severu regionu - meandry Trnavy, Hejlovky, Želivky. Region leží na hlavním evropském rozvodí Labe-Dunaj. Většina spadá do povodí Labe a tedy úmoří Severního moře, kousky do povodí Dunaje a tedy Černého moře.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.